Names of the teachers of Different Sub-committees

 

1.Routine sub-committee :          i)Monika Chakraborty (Convener)

ii)SuktiChakraborty

iii)SuchandraChatterjee

iv)RathindranathBasu

v)Reni Pal

vi)BaishaliPandit

vii)BilquisBegam

 

2.Leave sub-committee :              i)Ashok Das

ii)AsisBasu(Convener)

iii)Amar Das Ghosh

iv)KoushikGhosh

 

3.Examination sub-committee : i)GautamSinha(Convener)

ii)KoushikLahiri

iii)Bibhas Ch. Mondal

iv)Jafar Ali Khan

 

4.Election sub-committee :          i)Nilansu Das

ii)NetaiGayen

iii)Jafar Ali Khan (Convener)

iv)Himadri Bhattacharyya

v)HarisankarBiswas

 

5.P.F. & I.T. sub-committee :      i)AsisBasu (Convener)

ii)RajuMondal

iii)Samir Biswas

iv)BaishaliPandit

v)TohidaRehman

 

6.Library sub-committee :            i)Mira SilGhosh(Convener)

ii)Supriya Pal Choudhury

iii)PrithaMondal

iv)AparajitaKundu

v)MadhulinaBauri

vi)Subhrajit Banerjee

vii)SuchandraChatterjee

 

7.M.H.R.D.Data Processing sub-committee :

i)Barnali Roy Basu(Convener)

ii)Bibhas Ch. Mondal

iii)KoushikGhosh

iv)Reni Pal

v)Shubhadra Roy

vi)DhimanKarmakar

8.Student Aid-Fund sub-committee :

i)PrabirBhaduri

ii)NetaiGayen

iii)PurnenduPrakash Pal

iv)GautamSinha (Convener)

v)JyotsnaDutta

vi)Netai Roy

vii)Samir Biswas

 

9.Workshop& Seminar sub-committee :

i)RathindranathBasu

ii)Sonali Roy

iii)AditySarbajna

iv)MadhulinaBauri

v)ShubhabrataBhattaryya(Convener)

vi)Netai Roy

vii)Hari Shankar Biswas

 

10.Cultural& Magazine sub-committee :

i)ShubhabrataBhattaryya

ii)SumitaSaha

iii)Shubhadra Roy

iv)ShantaChatterjee(Convener)

v)ShubhraBaishya

vi)AparajitaKundu

vii)Sonali Roy

 

11.Academic auditing sub-committee :

i)TusharKantiSaha

ii)KoushikLahiri

iii)SuchandraChatterjee

iv)AnindyaGhoshChowdhury(Convener)

 

12.Collection of Departmental Data & Feedback sub-committee :

i)AbantiGoswami(Convener)

ii)AnindyaGhoshChowdhury

iii)Barnali Roy Basu

iv)Lalita Das

v)BilquisBegam

 

13.Student Hygiene & environmental sub-committee :

i)SumitaSaha(Convener)

ii)PrithaMondal

iii)Subhrajit Banerjee

iv)JyotsnaDutta

v)Lalita Das

 

 

14.Information& Communication sub-committee :

i)Himadri Bhattacharyya(Convener)

ii)AditySarbajna

iii)DhimanKarmakar

iv)TohidaRehman

 

15.Placement& Training cell sub-committee :

i)Nilansu Das(Convener)

ii)Barnali Roy Basu

iii)PurnenduPrakash Pal

iv)Himadri Bhattacharyya

v)BilquisBegam

vi)AditySarbajna

vii)SuchandraChatterjee

viii)Netai Roy

ix)Reni Pal

 

16.Student Welfare Cellsub-committee :

i)JyotsnaDutta

ii)NetaiGayen(Convener)

iii)PrithaMondal

iv)HarishankarBiswas

v)Sonali Roy

 

17.Student Counseling Cell sub-committee :

i)Bibhas Ch. Mondal(Convener)

ii)MadhulinaBauri

iii)Subhadra Ray

iv)BaishaliPandit

18.Student Discipline Cell sub-committee :

i)AparajitaKundu(Convener)

ii)Subhrajit Banerjee

iii)Lalita Das

iv)Samir Biswas

 

19.GrievanceRedressal Cell sub-committee :

i)SuktiChakraborty(Convener)

ii)PurnenduPrakash Pal

iii)Supriya Pal Choudhury

iv)RathindranathBasu

v)Mira Sil Ghosh